Jak wystylizowac dom

Jak wystylizowac dom

Jak wystylizowac dom?

Wystylizowanie Twego domowego zacisza nie należy do łatwych rzeczy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy teoretycznie powinno być prosto, ponieważ na rynku jest cała masa rozlicznych typów elementów meblowych, dekoracji, do tego dochodzą też wszelkiego typu gadżety, wysokiej klasy asortyment itd. Wszystko to jednakże sprawia, iż tenże przesyt czasem powoduje większy chaos i jeszcze ciężej jest zdecydować się potencjalnemu konsumentowi na określony rodzaj aranżacji. Co więcej, weźmy pod uwagę także i ten fakt, iż przeciętny, pospolity Kowalski przecież niekoniecznie jest w stanie znać się doskonale na profesjonalnych stylach dekorowania wnętrz tak jak poważnych dekorator z dużym doświadczeniem i zajmujący się branżą estetyki mieszkań i domów na stałe.

W dzisiejszych czasach jest zatem niekiedy naprawdę prawdziwym wyzwaniem wyszukanie takich dodatków, kompozycji, dekoracji czy też mebli i sprzętów, aby wszystkie one świetnie ze sobą wzajemnie współgrały. Złotym środkiem w tejże materii okazuje się zatem postawienie na sprawdzone stylizacje, które są znane doskonale na rynku wykończeniowym i dekoratorskim i które niezależnie od upływu czasu oraz zmieniających się diametralnie trendów modowych, zawsze pozostaną na topie. Poniżej przedstawimy krótki zarys kilku takich efektownych aranżacji, jakie warto jest mieć na względzie decydując się na aranż mieszkania czy domu w konkretnym, wyszukanym i niebanalnym stylu. Po pierwsze bardzo modny na chwilę obecną styl skandynawski, jaki opiera się na przestronności wnętrz. Chodzi o to, aby nie było zagraconych pomieszczeń, co natomiast jest typowe zwłaszcza dla domów niemieckich, gdzie dodatki w postaci rozmaitych bubli i bibelotów grają niesamowicie istotną rolę.

W stylu skandynawskim natomiast najważniejsze jest aby było przejrzyście, czyli względny ład, harmonia i porządek. Rozumie się to także jednoznacznie, jako postawienie na swego rodzaju uniwersalność – czy to estetyczną przejawiająca się w stosowaniu stonowanych kolorystycznie ozdób i dekoracji, czy tez uniwersalność mebli, które nie będą wyróżniały się swymi formami i kształtami. Dominuje drewno i tu co do tego nie ma żadnych wątpliwości ani odstępstw. Nie ma sposobności, aby w typowo skandynawskim salonie pojawiła się na przykład podróbka drewna czyli płyta MDF czy też deska pilśniowa i innego typu tworzywa udające drewno czy drewnianego pochodzenia.

W tej estetyce drewno ma być oryginalne, prawdziwe, naturalne i szlachetne. Z niego produkowane są wyposażające poszczególne wnętrza domowego użytku stoły, szafeczki, kredensy, biurka, stoliki kawowe, ławy. Mają one najczęściej dość proste, rzadko kiedy wybujałe i finezyjne kształty. Przypominają konstrukcyjnie standardowe formy geometryczne. Dodatkowo coraz częściej współgrają one w nowoczesnych mieszkaniach stylizowanych na wzór skandynawski z wysokiej jakości plastikiem, a także na zasadach przepięknego uzupełniania się tworzyw z chromowaną stalą.

Wtedy całość wnętrza jest znakomicie zgraną wizualnie jednością estetyczną. Istotne jest naturalne oświetlenie, dlatego też ową wyżej wspomniana przestronność rozumie się jako brak zasłon w oknach oraz niewieszanie firanek. Aby natomiast zapewnić domostwu pożądaną prywatność, inwestują lokatorzy w nowoczesne żaluzje – wewnętrzne w mieszkaniach oraz zewnętrzne w domkach jednorodzinnych, montowane wraz z oknami i przewidywane jeszcze w projekcie, na etapie budowy domu. Innym, równie ciekawie prezentującym się stylem wyposażenia okazuje się styl prowansalski, jaki wyróżnia się ciepłem, klimatycznością oraz nastrojowością tworzoną przez dominantę słonecznych odcieni kolorystycznych. Dużo w prowansalskich pomieszczeniach takich barw jak zieleń, intensywny fiolet, mocny róż, delikatna żółć czy niebiański błękit.

Kolejna kwestia to uwzględnienie także materiały określonego typu. Jako główny budulec uchodzi tu tworzywo typu kamień, drewno, a więc materiały powinny w tym przypadku stylizacji być bardzo naturalne, szlachetne. Nie ma mowy o pojawieniu się tam plastiku, PCV na oknach czy aluminiowych dodatków. Meble bardzo często celowo zostają postarzane lub nabywane są ze sklepów z antykami. Jeszcze inny okazuje się w swej estetyce styl retro. Jest to bardzo kolorowy rodzaj aranżu, w którym właśnie ciekawa paleta odcieni kolorystycznych gra pierwsze skrzypce. Musimy wiedzieć, że jest to wiele rozmaitych rodzajów kombinacji kolorystycznych, w tym beże, szarości, brązy, żółcie i czerwienie.

Jest tam także nawiązanie do starych lat czyli między innymi inwestycja w tapety winylowe oraz plusze czy też welury jako nadające przytulności tkaniny.

Artykuł dzięki: